Нийслэлийн өсвөрийн шатарчдын шилдгүүд тодорлоо

Монголын мэдээ | Спорт
dusem11@yahoo.com
2021-11-30 11:29:12

Улаанбаатар /МОНЦАМЭ/. Нийслэлийн 2021 оны өсвөрийн шатарчдын аварга шалгаруулах тэмцээн хоёр үе шаттай амжилттай болж аваргуудаа шалгаруулсан талаар Монголын шатрын холбоо /МШХ/-ноос мэдээллээ.


Ням гарагт болсон хаалтын ёслолд МШХ-ны Ерөнхийлөгч Э.Гурванбаатар, Ерөнхий нарийн бичгийн дарга, Их мастер А.Энхтуул, МУГД, ОУМ П.Жигжидсүрэн, МШХ-ны УЗ-ийн гишүүд Х.Эрдэнэдорж, ОУМ-элект Э.Энхнар, УИХ-ын дарга бөгөөд гишүүн асан, МУГХ Д.Лүндээжанцангийн бие төлөөлөгч н.Хүрэлчулуун нар оролцлоо.


Тэмцээнд амжилттай оролцсон нийт өсвөрийн шатарчдад болон багийн дүнгээр тэргүүлж, аварга баг болсон Elite Brain FIDE Chess Academy болон “Их Заргач” клуб, дэд байр эзэлсэн Багануур дүүрэг, гутгаар байр эзэлсэн Хос мастер шатрын академи болон Босоо ноён шатрын клубийн хамт олонд МШХ-ноос баяр хүргэж, амжилт хүслээ. Тус тэмцээний нас бүрийн эхний 9 байрт шалгарсан оролцогчид 2021 оны өсвөрийн шатарчдын Улсын аварга шалгаруулах шигшээ тэмцээнд оролцох эрхээ авсан юм.


Хаалтын ёслолын үеэр “Их Заргач” клубийг үүсгэн байгуулагч, шатрын спортын зүтгэлтэн Д.Лүндээжанцан харьяа тамирчдадаа урамшуулал шагнал илгээж, баяр хүргэлээ.


Тэмцээний дүн: 6 нас охид

1-р байр Ч.Нандинжигүүр /Багануур/

2-р байр З.Төгсжаргал /Элит Брэйн & Их Заргач/

3-р байр Д.Энхнасан / Хос Мастер/

4-р байр А.Шинэсар /Төгс Нүүдэл/

5-р байр Б.Энэрэл /Төгс нүүдэл/

6-р байр И.Цэлмэг /Стейниц/

7-р байр Ц.Хүсэл-Эрдэнэ /Босоо Ноён/

8-р байр Б.Халиун /Хан-Алтай/

9-р байр Б.Мишээл /Төгс Нүүдэл/



Тэмцээний дүн: 6 нас хөвгүүд

1-р байр О.Төгссанаа /Элит Брэйн & Их Заргач/

2-р байр М.Мөнх-Оргил /Стейниц/

3-р байр П.Даваасүх /Төгс Нүүдэл/

4-р байр У.Эрхэс /Мөнгөн Морь/

5-р байр Б.Бат-Амгалан /Стейниц/

6-р байр Д.Төгсбилгүүн /Элит Брэйн & Их Заргач/

7-р байр Б.Хүслэн /Багануур/

8-р байр И.Эрдэмбаяр /Грандчесс/

9-р байр Н.Бишрэлт /Багануур/



Тэмцээний дүн: 7-8 охид

1-р байр З.Энхзаяа /Багануур/

2-р байр Н.Энхрийхэн /Элит Брэйн & Их Заргач/

3-р байр А.Энэрлэн /Элит Брэйн & Их Заргач/

4-р байр Н.Цэндмаа /Элит Брэйн & Их Заргач/

5-р байр А.Должинсүрэн /Гэгээн Арвай/

6-р байр Н.Оюун-Эрдэнэ /Монгени/

7-р байр О.Энхжин /Хан-Алтай/

8-р байр А.Ариун-Эрдэнэ /Монгени/

9-р байр Т.Цэлмүүн /Мончесс/



Тэмцээний дүн: 7-8 хөвгүүд

1-р байр Т.Тодмөнх /Хан-Алтай/

2-р байр Б.Гэгээнжаргал /Уран Хожил/

3-р байр Г.Ганжигүүр /Зууны Шатар/

4-р байр Ц.Үйлстөгөлдөр /Багануур/

5-р байр М.Санчир /Ирээдүйн хөх морь/

6-р байр А.Мандахсүрэн /Хөгжил цогцолбор/

7-р байр А.Ананд /Шаг Дуг Цод/

8-р байр Э.Энхтөгс /Багануур/

9-р байр Н.Содхүлэгт /Уран Бэр/


Тэмцээний дүн: 9-10 охид

1-р байр Ч.Ундрам /Төгс Нүүдэл/

2-р байр А.Ану-Үжин /Гэгээн Арвай/

3-р байр И.Мөнхжаргал /Мөнгөн Морь/

4-р байр Э.Зол-Учрал /Гэгээн Арвай/

5-р байр Б.Мишээл /Чингэлтэй Дүүрэг & Цэцэн Нүүдэл/

6-р байр Н.Эгшиглэн /Дагшаахүү/

7-р байр Б.Буянхишиг /Стейниц/

8-р байр А.Есүгэн /Төгс Нүүдэл/

9-р байр З.Уянга /Монгени/


Тэмцээний дүн: 9-10 хөвгүүд

1-р байр Б.Цолмон /Сэлэнгэ/

2-р байр Б.Батбаатар /Гэгээн Арвай/

3-р байр Д.Дашням /Босоо Ноён/

4-р байр Б.Бүтэнбаяр /Багануур/

5-р байр М.Батманлай /Босоо Ноён/

6-р байр Б.Амартүвшин /Дагшаахүү/

7-р байр Н.Галт /Босоо Ноён/

8-р байр Ц.Лхагвадорж /Босоо Ноён/

9-р байр Б.Өсөхбаяр /Босоо Ноён/


Тэмцээний дүн: 11-12 охид

1-р байр Г.Лхагважэд /40-р сургууль/

2-р байр Э.Одмаа /13-р сургууль/

3-р байр А.Марал /Хан-Алтай/

4-р байр А.Энэрэл /Шинэ Эрин сургууль/

5-р байр Г.Энх-Уянга /Багануур/

6-р байр М.Хүслэнбаяр /Хос Мастер/

7-р байр Ш.Оюунгэрэл /Хан-Алтай/

8-р байр Э.Эмүжин /Стейниц/

9-р байр Д.Монголжин /Монгени/


Тэмцээний дүн: 11-12 хөвгүүд

1-р байр Г.Тэнгүүндалай /Босоо Ноён/

2-р байр Б.Дүүрэнхишиг /Элит Брэйн & Их Заргач/

3-р байр Э.Үйлстөгөлдөр /Шинэ Эрин сургууль/

4-р байр Б.Билгүүн /Элит Брэйн & Их Заргач/

5-р байр М.Хасутөр /Мөнгөн Морь/

6-р байр А.Мөнх-Од /Шаг Дуг Цод/

7-р байр З.Цэлмүүн /Монгени/

8-р байр Т.Эрхэс /Гэгээн Арвай/

9-р байр Б.Ерөөлтэй /Гэгээн Арвай/


Тэмцээний дүн: 13-14 охид

1-р байр Б.Хүслэнзаяа /Шаг Дуг Цод/

2-р байр Н.Энхболор /Мончесс/

3-р байр Э.Энхрий /Стейниц/

4-р байр Э.Энхжин /Багануур/

5-р байр Э.Хүслэн /Хан-Алтай/

6-р байр Б.Эмүжин /115-р сургууль/

7-р байр Э.Цолмон /13-р сургууль/

8-р байр Г.Эрдэнэзаяа /Босоо Ноён/

9-р байр Б.Билгүүн /Чингис/


Тэмцээний дүн: 13-14 хөвгүүд

1-р байр Т.Баян-Очир /Хос Мастер/

2-р байр Х.Баясгалан /Босоо Ноён/

3-р байр А.Очир-Эрдэнэ /Багануур/

4-р байр Г.Галсайхан /Хос Мастер/

5-р байр Ш.Диваа /Хос Мастер/

6-р байр Ч.Эрхэмбаяр /Багануур/

7-р байр Л.Очирбат /Дагшаахүү/

8-р байр А.Арсиа /БГД/

9-р байр Г.Данзанжунай /Монгени/


Тэмцээний дүн: 15-16 хөвгүүд

1-р байр М.Амилал /ESM сургууль/

2-р байр Н.Хүсэлтөгөлдөр /Хос Мастер/

3-р байр Г.Ганхүлэг /84-р сургууль/

4-р байр Н.Батболд /Босоо Ноён/

5-р байр Х.Тэмүүжин /Элит Брэйн & Их Заргач/

6-р байр Б.Чингүүн /Чингис/

7-р байр С.Ган-Эрдэнэ /Хос Мастер/

8-р байр Б.Ирмүүнхүслэн /УБ/

9-р байр М.Ирмүүнбилэг /Элит Брэйн & Их Заргач/


Энэхүү тэмцээнийг дэмжин ажилласан Нийслэлийн засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын захирагч Долгорсүрэнгийн Сумъяабазар болон НЗДТГ-т гүн талархал илэрхийлэв.


Шатрын спортыг түгээн дэлгэрүүлэх их үйлсэд хүчин зүтгэж буй нийт багш дасгалжуулагчид, сургууль, клубүүд болон зүтгэлтнүүд, шүүгч нарт МШХ-ноос баяр хүргэлээ. Мөн оюуны их спортыг сонгон, үр хүүхдүүдээ хичээллүүлж буй эцэг эхчүүддээ баяр хүргэж, илүү их амжилт хүсэв.


Монгол Улсын өсвөрийн шатарчдын аварга шалгаруулах шигшээ тэмцээний тов сурагчдын амралтын үеэр болохоор шийдэгджээ. 

Холбоотой мэдээ