"Улаанбаатар марафон"-д Б.Мөнхзаяа зургаа дахь удаагаа түрүүлэв

Монголын мэдээ | Спорт
bolor@montsame.mn
2022-05-28 20:22:01

Улаанбаатар /МОНЦАМЭ/. “Улаанбаатар марафон-2022” олон улсын гүйлт амжилттай өндөрлөж, түрүүлсэн болон эхний байруудад орсон тамирчдад шагналыг нь гардуулан өглөө.

Энэ удаагийн “Улаанбаатар марафон-2022” гүйлтэд 20 мянга гаруй хүн бүртгүүлж, тэдний дотор Монгол Улсын нэр хүндтэй тамирчид,  гадаадын 26 орны 150 гаруй гүйгч, тамирчид оролцсон юм.

Марафоны төрөл тус бүрд шалгарсан тамирчдын эзэлсэн байр, овог нэр, энгэрийн дугаар, гаргасан амжилтын талаарх мэдээллийг хүргэж байна.

5000 метрийн зайн 12-17 насны ангиллын эрэгтэйчүүдийн төрөлд

I байранд:          Алтанзул Болдхуяг                                         02544             17.65

II байранд:          Дэмбэрэлдорж Ууганбаяр                           20424             17:70

III байранд:         Нэргүй Эрхэмбаяр                                        20706             18:01

IV байранд:        Жаргалсайхан Азжаргал                               20413             20:35

V байранд:         Анхбаяр Тэлмүүн                                           03013             20:42

VI байранд:        Баярцэнгэл Мөнхсүлд                                   02619             20:52:79

VII байранд:       Бүрэнтөгс Жавхлантөгс                                20437             20:57:80

VIII байранд:      Төгсмандах Мөнх-Ундрага                           20648             21:02:70

5000 метрийн зайн 12-17 насны ангиллын эмэгтэйчүүдийн төрөлд

I байранд:         Энхмаа Хонгорзул                                           3203               19.35

II байранд:          Ундрах Мөнгөнтуул /програмд/                   21264             19.49

III байранд:         Жаргалсайхан Нарангарав                            3202               19.56

IV байранд:        Мөрөн Мөнхжин                                            21202             20.21

V байранд:         Дамдинсүрэн Анужин                                    3204               21.23

VI байранд:        Отгонбаатар Адилаа                                      21133             21.55

VII байранд:       Батболд Амаржаргал                                     21258             22.36

VIII байранд:      Чулуунхүү Амарбаясгалан                            21122             24.2 

1500 м-ийн гэр бүлийн төрөлд

I байранд:            Болд Даваажаргал                                          21370             5:35:49

                               Тэмүүжин Ананд-Очир                                

                               Долгорсүрэн Тэмүүжин

 

II байранд:          Чулуунхүү Март                                                20003             5:48,27

                             Эрдэнэчимэг Бархүү                          

                              Бархүү Хулан                           

                                   

III байранд:         Энхбаяр Ариунтунгалаг                                 20017             6;03,57

                             Баярмагнай Алунгоо                         

                               Бат-Өлзий Галсанравжих                            

                               1500 м-ийн тэргэнцэртэй ХБИ-ийн /эрэгтэй/ төрөлд

I байранд:           Пүрэвцог Энхманлай                                     20100

II байранд:          Баяр-Эрдэнэ Эрдэнэтөгс                               20095

III байранд:         Баярмөнх Даваасүрэн                                   20099

1500 м-ийн тэргэнцэртэй ХБИ-ийн /эмэгтэй/ төрөлд

I байранд:           Чойжхорол Тунгалагтуяа                               20113

II байранд:          Батхүүгийн Даваасүрэн                                 20112

III байранд:         Д. Сэлэнгэ                                                          20091

 1500 м-ийн хараагүй ХБИ-ийн /эрэгтэй/ төрөлд

I байранд:           Батдэлгэр Ванданпүрэв                                 20061

II байранд:          Эрдэнэцогт Гантулга                                      20062

                               III байранд:         Сүхбаатар Алтангэрэл                                   20066                              

1500 м-ийн хараагүй ХБИ-ийн /эмэгтэй/ төрөлд

I байранд:           Банзрагч Болормаа                            20031

II байранд:          Сэрээнэндорж Мягмар                       20033

III байранд:         Дашзэвэг Оюунгэрэл                          20032 

1500 м-ийн оюуны бэрхшээлтэй ЭРЭГТЭЙ хүүхдүүдийн төрөлд

I байранд:           Энхмаа Мөнхдөл                                 03002

II байранд:          Буянхишиг Тамир                               03004

III байранд:         Батмөнх Амарболд                             20137

 1500 м-ийн оюуны бэрхшээлтэй ЭМЭГТЭЙ хүүхдүүдийн төрөлд

I байранд:           Ишханд Ариунцэцэг                            20143

II байранд:          Ишханд Нандинцэцэг                         20142

III байранд:         Булган Отгончимэг                              20145

21км Эрэгтэй /Хөгжлийн бэрхшээлтэй/ төрөлд

I байранд:           Батдэлгэр Ванданпүрэв

II байранд:          Б.Батзориг

III байранд:         Э.Гантулга              

21км Эмэгтэй /Хөгжлийн бэрхшээлтэй/ төрөлд

I байранд:           А.Цэрэндулам

II байранд:          Ц.Болормаа

III байранд:         Л.Эрдэнэчимэг 

Гар дугуй /Хөгжлийн бэрхшээлтэй/ төрөлд

I байранд:           Б.Эрдэнэтөгс

II байранд:          П.Наранбаатар

III байранд:         Б.Алтангэрэл 

ЭРЭГТЭЙ   10000 м-ийн төрөлд

I байранд:          Давааням Мягмарсүрэн         02231             36:08:42

II байранд:          Ганцэцэг Гүррагчаа                 01818             37:31:91

III байранд:         Өөдөс Отгонзаяа                     01841             37:51:98

IV байранд:        Отгон Анар                                01775             38:06:47

V байранд:         Батмөнх Ачбадрах                  02040             38:24:17

VI байранд:        Баясгалан Төгсбаяр                02080             39:31:42

VII байранд:       Түмэннасан Баасандаш         02232             39:51:97

VIII байранд:      Даваа Болдбаатар                  01724             40:57:66

IX байранд:        Жаргал Булганхүү                   02272             41:18:21

X байранд:         Отгонбаатар Отгонтөгс          02256             41:18:33 

ЭМЭГТЭЙ   10000 м-ийн төрөлд 

I байранд:          Зууннаст Ганхишиг                  19402             43:28:16

II байранд:          Цолмонбаатар Бат-Оюун      19399             47.04

III байранд:         Отгонпүрэв Мөнхтүмэн          19555             47:05:10

IV байранд:        Дугарсүрэн Цэнгэлмаа           19511             49:58:00

V байранд:         Хүүхэнсүрэн Болортуяа         19691             51:32:00

VI байранд:        Пүрэвдорж Хулан                    19502             52:54:00

VII байранд:       Алтантогос Мандала               19696             53:18:00

VIII байранд:      Дүгэр Ууганбилэг                     19420             55:39:00

IX байранд:        Дамдинсүрэн Бүрэндэлгэр    19565             59:11:00

ЭРЭГТЭЙ   21095 м-ийн 18-34 насны ангилалд

I байранд:           Дангаасүрэн Буянхишиг        00537             1:08:32:91

II байранд:          Гал-Эрдэнэ Одхүү                   00600             1:09:10:16

III байранд:         Одбаяр Болдоо                        0525               1:09:14:40

IV байранд:        Нарау Жандос                          00338             1:10:07:11

V байранд:         Тогтохбаяр Элбэг                    00599             1:11:16:61

VI байранд:        Жаваа Мягмарсүрэн               00508             1:12:07:41

VII байранд:       Мягмарсүрэн Лхагвадорж     00513             1:12:37:05

VIII байранд:      Болд Суврагахайрхан                        00541             1:15:18:92

IX байранд:        Нацагдорж                                 00555             1:16:56:37

X байранд:         Нарангэрэл Баяржаргал        00518             1:18:00:72 

ЭМЭГТЭЙ   21095 м-ийн 18-34 насны ангилалд

I байранд:          Мөнхсайхан Номин                             765                 1:12.31,32

II байранд:          Баярсайхан Долгормаа                       702                 1;18,44,71

III байранд:         Чулуунхүү Шинэцэцэг                         701                 1;26.52,70

IV байранд:        Банзрагчдэмбэрэл Дэлгэртөгс            700                 1;29:53,05

V байранд:         Батцэнд Буяндэлгэр                              799                 1;33,18,53

VI байранд:        Нүрзэд Дулам                                        623                 1,37,24,28

VII байранд:       Ариунсанаа Энхтуул                              838                 1,38,16,54

VIII байранд:      Окүра Юкио                                           757                 1,42,01,46

IX байранд:        Ханддорж Одгэрэл                                 874                 1,43,35,49

X байранд:         Лхагвабаатар Хишигт                            707

ЭРЭГТЭЙ   21095 м-ийн 35-54 насны ангилалд

I байранд:          Асехам Бахыт                                       01100             1:17:22:13

II байранд:          Даваадорж Дашням                           01500             1:20:55:20

III байранд:         Даваажаргал Амгаланжаргал            01454             1:22:57:69

IV байранд:        Долгорсүрэн Тэмүүжин                       01297             1:24:29:37

V байранд:         Дашдондов Цогбадрах                        01481             1:25:17:47

VI байранд:        Дашдорж Дорждэрэм                          01479             1:26:40:48

VII байранд:       Жуков Баатарболд                               01221             1:28:33:98

VIII байранд:      Tumurbaatar Battsengel                       01313             1:28:53:16

IX байранд:        Лувсанцэрэн Батбаяр                          01492             1:29:35:80

X байранд:         Дамаа Ариунжаргал                            01463             1:29:42:91 

ЭМЭГТЭЙ   21095 м-ийн 35-54 насны ангилалд

I байранд:           Ганбаатар Уугантуяа                            1198               1;42.43,41

II байранд:          С.Алтантуяа                                          1015               1;44,01,48

III байранд:         Б.Гантөмөр                                           1016               1,45.33,78

IV байранд:        Тогтохдорж Алимаа                              1199               1;46,51,25

V байранд:         Намхайдорж Лхагва-Эрдэнэ                 927                 1,46,54,31

VI байранд:        Gallagher Fiona                                       913                 1;48.45,84

VII байранд:       Сүрэнжав Болормаа                              923                 1;49,16,18

VIII байранд:      Сувдаа Алимаа                                      1024               1;49.37.07

IX байранд:        Мял Мөнхцэцэг                                       992                 1;52.01,70

X байранд:         Даваадорж Дуламсүрэн                          770                 1;52.37,94

ЭРЭГТЭЙ   21095 м-ийн 55-аас дээш насны ангилалд

I байранд:           Цэрэндорж Пүрэвжав                        01575             1:37:08

II байранд:          Гомбо Загдаа                                       01598             1:37:40

III байранд:         Доржсүрэн Дамдинжав                      01593             1:38:09

IV байранд:        Сангарагчаа Ганбаатар                        01504             1:38:24

V байранд:         Буриад Болдбаатар                               01566             1:39:06

VI байранд:        Анж Лхайжав                                        01561             1:40:36

VII байранд:       Лхамжав Батмөнх                                 01597             1:45:00

VIII байранд:      Банзрагч Бат-Эрдэнэ                            01592             1:47:04

IX байранд:        Sherry Pat                                                01568             1:47:25

X байранд:         Долгорсүрэн Бадрах                              01502             1:48:43 

ЭМЭГТЭЙ   21095 м-ийн 55-аас дээш насны ангилалд

I байранд:           Чимэдцэрэн Хэрлэнчимэг                 01687             1:19:15

II байранд:          Мягмаржав Оюун-Эрдэнэ                01665             1:52:44

III байранд:         Занабазар Нина                                01627             1:55:17

IV байранд:        Махбариад Баясгалан                       01637             1:58:14

V байранд:         Лувсанхүү Гандолгор                         01646             2:00:02

VI байранд:        Чанцал Пагмасүрэн                           01683             2:00:45

VII байранд:       Оросоо Сарантуяа                            01644             2:10:18

VIII байранд:      Нямсүрэн Мөнхцэцэг                        01682             2:13:36

IX байранд:        Аюурзана Цогзолмаа                        01615             2:15:54

X байранд:         Намхайнямбуу Уранчимэг                01620             2:20:23

ЭРЭГТЭЙ   42195 м БҮТЭН МАРАФОН 

I байранд:           SEROI ANDERSON SAITOTI                              00009             2:17:16:00

II байранд:          Дамбадаржаа Гантулга                                  00003             2:17:48:93

III байранд:         Нарандулам Мөнхбаяр                                  00008             2:18:36:75

IV байранд:        Цэвээнравдан Бямбажав                                00007             2:20:37:83

V байранд:         Жамсран Олонбаяр                                         00006             2:35:00:89

VI байранд:        Гансүх Бат-Эрдэнэ                                            00010             2:35:37:08

VII байранд:       KIURA DENIS MUGENDI                                   00004             2:37:27:00

VIII байранд:      Нацагдорж Лувсаншарав                               00075             2:38:22:00

IX байранд:        AIGARAYEV SULTAN                                          00012             2:46:56:39

X байранд:         Бямбадорж Очироо                                        00122             2:48:39:00 

ЭМЭГТЭЙ   42195 м БҮТЭН МАРАФОН

I байранд:        Баярцогт          Мөнхзаяа                             00002             2:43:46

II байранд:          Галбадрах Хишигсайхан                               00011             2:44:02

III байранд:         Довдон Бадамхатан                                      00005             2:57:39

IV байранд:        Баяртогтох Номин-Эрдэнэ                            00018             3:03:49

V байранд:         Төмөр Ариунболд                                          00174             3:04:03

VI байранд:        Намжилсүрэн Сэмжид                                  00178 6          3:11:28

VII байранд:       Цэрэндорж Санжидмаа                                00225             3:15:36

VIII байранд:      Амарсанаа Энхцэцэг                                     00180             3:46:50

IX байранд:        Мягмар Дуламсүрэн                                       00176             3:57:43

X байранд:          Лхагва Уянга                                                     00226             4:00:05

 


Холбоотой мэдээ