Хүүхдийн спортын наадмын чөлөөт бөхийн тэмцээний шилдгүүд тодорлоо

Монголын мэдээ | Спорт
ulzii@montsame.mn
2015-09-17 17:39:38

Хүүхдийн спортын Ү спортын наадмын чөлөөт бөхийн тэмцээн “Буянт-Ухаа” спортын ордонд хоёр өдөр үргэлжилж шилдгүүдээ тодрууллаа.

Тэмцээнд хөвгүүдийн төрөлд 122, охидын төрөлд 97 нийт 209 бөх өрсөлдөв. Тэмцээнийг Эрүүл мэнд, спортын дэд сайдын зөвлөх, МЧБХ-ны дэд ерөнхийлөгч Б.Өнөбаатар, холбооны мэргэжлийн зөвлөх, Ардын багш, Гавьяат тамирчин Ч.Дамдиншарав, мэргэжлийн зөвлөх, Ардын багш, Гавьяат тамирчин Ч.Дамдиншарав, орон нутаг хариуцсан зөвлөх багш, Мэргэжлийн зөвлөлийн гишүүн Гавьяат тамирчин Ц.Нацагдорж, Өвөрхангай аймгийн Биеийн тамир, спортын хорооны дарга Д.Түмэнжаргал, МҮОХ-ны дэд ерөнхийлөгч, Ардын багш, Гавьяат тамирчин Ц.Дамдин, чөлөөт бөхийн эмэгтэй үндэсний шигшээ багийн ахлах дасгалжуулагч Б.Батбаяр, үндэсний эмэгтэй шигшээ багиййн дасгалжуулагч, Гавьяат дасгалжуулагч З.Дүвчин нар үзэж сонирхлоо.

Тэмцээний хөвгүүдийн 54 кг-д хүрэл медаль авсан Б.Энхбаяр, 63 кг-д хүрэл медаль хүртсэн Д.Эрдэнэжаргал, охидын 49 кг-д түрүүлсэн Б.Мөнхнар, 56 кг-д аман хүзүүдсэн Б.Содбилэг, 65 кг-д түрүүлсэн Э.Даваанасан нарын 5 бөхөд МУБИС-ийн Урлаг, биеийн тамирын сургуульд 2016-2017 онуудын хичээлийн жилээс элсэн суралцах урилгыг МЧБХ-ны дэд ерөнхийлөгч Б.Өнөбаатар, тус сургуулийн багш, олон улсын шүүгч Х.Чойжилжав нар гардуулж өгсөн.

Хүүхдийн спортын Ү наадмын чөлөөт бөхийн тэмцээний дүн

Хөвгүүд

42 кг 1. Тэгшбаярын Балжинням /Завхан аймаг/

2. Мөнхжаргалын Батсүрэн /Ховд аймаг/

3. Лхагвасүрэнгийн Мөнхтөр /Увс аймаг/

3. Түмэндэлгэрийн Өлзийхишийг /Дархан-Уул аймаг/

46 кг 1. Нэргүйн Анхбаатар /Архангай аймаг/

2. Сүрэнгийн Ойдов /Өвөрхангай аймаг/

3. Бямбасүрэнгийн Ууганбаяр /Баянхонгор аймаг/

3. Сүхбатын Эрдэнэбаяр /Орхон аймаг/

50 кг 1. Болдын Түмэнцогт /Сүхбаатар дүүрэг/

2. Отгонбаярын Бодьхүү /Говь-Сүмбэр аймаг/

3. Баярсайханы Алтангэрэл /Архангай аймаг/

3. Батдоржийн Жүгдэрсүрэн /Булган аймаг/

54 кг 1.Бямбасүрэнгийн Бат-Эрдэнэ /Орхон аймаг/

2. Мягмарсүрэнгийн Ананд /Хан-Уул дүүрэг/

3. Батболдын Энхбаяр /Увс аймаг/

3. Амаржаргалын Дэлгэрдалай /Баянхонгор аймаг/

58 кг 1. Төмөр-Очирын Тулга /Сонгино-Хайрхан дүүрэг/

2. Үүрийнтуяагийн Тэлмэн/Баянзүрх дүүрэг/

3. Сумьяабазарын Хашбаатар /Өмнөговь аймаг/

3. Дамжингийн Батзул /Увс аймаг/

63 кг 1. Бишваагийн Идэржин /”Орхон аймаг/

2. Хүрэлбаатарын Шинэбилэг /Төв аймаг/

3. Энхбаярын Пүрэвхүрэл /Сүхбаатар дүүрэг/

3. Дамбын Эрдэнэжаргал /Өвөрхангай аймаг/

69 кг 1. Батсуурийн Отгонбаяр /Өвөрхангай аймаг/

2. Чойжилсүрэнгийн Гэндэн-Яринпил /Сүхбаатар дүүрэг/

3. Бат-Эрдэнийн Өлзиймөнх /Орхон аймаг/

3. Мажигийн Жаргалсайхан /Завхан аймаг/

76 кг 1. Чинбатын Алтангэрэл /Баянхонгор аймаг/

2. Баярсайханы Билгүүн /Сүхбаатар дүүрэг/

3. Амарбатын Мөнх-Амгалан /Увс аймаг/

3. Энхтөрийн Хүслэн /Сэлэнгэ аймаг/

85 кг 1. Төмөрбаатарын Мөнгөншагай /Баянгол дүүрэг/

2. Цэндийн Лхагва-Очир /Сэлэнгэ аймаг/

3. Дамдин-Очирын Мягмаржав /Хан-Уул дүүрэг/

3. Эрдэнэбаатарын Жамсранжав /Сүхбаатар аймаг/

100 кг 1. Мөнхбатын Жамсрандорж /Төв аймаг/

2. Элбэгийн Батсуурь /Баянгол дүүрэг/

3. Наранбаярын Анхбаяр /Сүхбаатар дүүрэг/

3. Дамдинсүрэнгийн Ариунбаатар /Хэнтий аймаг/

Багийн дүн

Нэгдүгээр байр Сүхбаатар дүүрэг, 51 оноо

дасгалжуулагч Ганбаатарын Пүрэвбаатар,

Цэрэндагвын Цогтбаяр

Хоёрдугаар байр Орхон аймаг, оноо,

дасгалжуулагч Батсайханы Идэрсайхан,

Өлзийбаярын Ууганбаяр

Гуравдугаар байр Увс аймаг, оноо,

дасгалжуулагч Жанцансамбуугийн Оюунпүрэв,

Самбуугийн Банзрагч

Охид

38 кг 1. Түмэнбаярын Цээням /Баянхонгор аймаг/

2. Б.Бямбасүрэн /Налайх дүүрэг/

40 кг 1. Гансүхийн Анударь Баянгол дүүрэг

2. Ганхуягийн Солонго /Чингэлтэй дүүрэг/

3. Энхтөрийн Сүрэн /Ховд аймаг/

3. Өлзиймаагийн Шийрэвбал /Өвөрхангай аймаг/

43 кг 1. Ганбаатарын Пүрэвсүрэн /Налайх дүүрэг/

2. Ширбазарын Шүрэнцэцэг /Архангай аймаг/

3. Өлзийсайханы Пүрэвсүрэн /Баянхонгор аймаг/

3. Байгалмаагийн Мөнхтуул /Чингэлтэй дүүрэг/

46 кг 1. Басангийн Сэлэнгэ /Орхон аймаг/

2.Б.Баярмаа /Хан-Уул дүүрэг/

3. Нямхүүгийн Азжаргал /Баянзүрх дүүрэг/

3. Нямсүрэнгийн Хулан /Баянзүрх дүүрэг/

49 кг 1. Бямбасүрэнгийн Мөнхнар /Баянгол дүүрэг/

2. Мөнхжаргалын Сувдаа /Чингэлтэй дүүрэг/

3. Балжиннямын Зулаа /Дархан-Уул аймаг/

3. Болормаагийн Дөлгөөн /Налайх дүүрэг/

52 кг 1. Баяраагийн Халиунаа /Орхон аймаг/

2. Г.Одонцэцэг /Баянхонгор аймаг/

3. Нандинцэцэгийн Анударь /Чингэлтэй дүүрэг/

3. Тэгшбаярын Ариунзаяа /Орхон аймаг/

56 кг 1. Гүндсамбуугийн Энхсувд /Налайх дүүрэг/

2. Батчулууны Содбилэг/Булган аймаг/

3. А.Мөнхнаран /Сүхбаатар дүүрэг/

3. Наранцацралтын Энхтуяа /Өмнөговь аймаг/

60 кг 1. Баярбаатарын Сарнай /Налайх дүүрэг/

2. Баяраагийн Нямсүрэн /Булган аймаг/

3. Ууганбаярын Үүрийнтуяа /Орхон аймаг/

3. О.Дашзэвэг /Хан-Уул дүүрэг/

65 кг 1. Энх-Амарын Даваанасан /Чингэлтэй дүүрэг/

2. Пүрэвжавын Сүрэн /Баянзүрх дүүрэг/

3. Энхсайханы Дэлгэрмаа /Өвөрхангай аймаг/

3. Д.Бадамгарав /Хөвсгөл аймаг/

70 кг 1. Бямбадоржийн Цэцэгбаяр /Төв аймаг/

2. Ганбатын Ариунжаргал /Архангай аймаг/

3. Нэргүйборын Есөнхүсэл /Өвөрхангай аймаг/

3. Төмөр-Очирын Наранчимэг /Сэлэнгэ аймаг/

Багийн дүн

Нэгдүгээр байр Чингэлтэй дүүрэг, 52 оноо,

дасгалжуулагч Паламын Чулуунбаатар

Хоёрдугаар байр Баянхонгор аймаг, 48 оноо,

дасгалжуулагч Совдын Мөнхдуурсах

Гуравдугаар байр Налайх дүүрэг, 47 оноо,

Дасгалжуулагч Даваацэрэнгийн Мөнхбаяр        

Холбоотой мэдээ
Сэтгэгдлүүд