"Ulaanbaatar -2020 October" тэмцээний медальтнууд

Монголын мэдээ | Спорт
ulzii@montsame.mn
2020-10-29 12:43:46

Улаанбаатар /МОНЦАМЭ/. "Дэлхийн жүдогийн өдөр"-ийг /2020.10.28/ тохиолдуулан "Москва-1980" зуны олимпын наадмаас Монголын жүдочид анхны мөнгө, хүрэл медаль хүртсэний 40 жилийн ойн нэрэмжит "Ulaanbaatar -2020 October"  насанд хүрэгчдийн 10 дугаар сарын цуврал тэмцээн МХАҮТ-д болж шилдгүүдийг шалгаруулав.


Тодруулбал, эрэгтэйчүүдийн +100 кг жинд: 1.Ө.Дүүрэнбаяр /Алдар/, 2.Х.Цогтгэрэл /Алдар/ 3.Б.Сугаржаргал /Женко/, Э.Мөнхжаргал /Сүлд/


Эмэгтэйчүүдийн +78 кг жинд: 1.Б.Мөнхтуяа /Хилчин/, 2.Д.Номинзул /Алдар/, 3.Н.Нямтуяа /Сүлд/, Н.Балжинням /Борнуур/


Эрэгтэйчүүдийн -100 кг жинд: 1.Л.Отгонбаатар /Сүлд/, 2.Д.Цэрэнням /Хилчин/, 3.Э.Түмэннасан /Женко/, Б.Адьяа /Хүч/


Эмэгтэйчүүдийн -78 кг жинд: 1.Ц.Батцэцэг /Эрч/, 2.А.Батзул /Женко/, 3.Г.Намуун /Борнуур/, Б.Ганзаяа /Женко/


Эрэгтэйчүүдийн -90 кг жинд: 1.Б.Бат-Эрдэнэ /Хилчин/, 2.Б.Гаажадамба /Женко/, 3.А.Мөнх-Эрдэнэ /Мон Алтиус/, Э.Түмэндэмбэрэл /Хилчин/


Эмэгтэйчүүдийн 70 кг жинд: 1.Ц.Наранжаргал /Женко/, 2.Б.Хонгорзул /Алдар/, 3.С.Лхагвадулам/Сүлд/, Ц.Энхчимэг /СТС/


Эрэгтэйчүүдийн 81 кг жинд: 1.Н.Дагвасүрэн /Хангарьд/, 2.Г.Болор-Очир /Женко/, 3.Т.Баттөмөр /Сүлд/, А.Батсуурь /Алдар/


Эмэгтэйчүүдийн 63 кг жинд: 1.Б.Ганхайч /Алдар/, 2.Б.Баасанжаргал /Хилчин/, 3.Ц.Сүнжидмаа /Женко/, Л.Энх-Отгон /СТС/


Эрэгтэйчүүдийн 73 кг жинд: 1.Ц.Цогтбаатар /Сүлд/, 2.Б.Батболд /Хангарьд, Шилдэг зам ХХК/, 3.О.Уранбаяр /Мон Алтиус/, Г.Болдбаатар /Хангарьд/


Эмэгтэйчүүдийн 57 кг жинд: 1.Л.Энхрийлэн /Сүлд/, 2.Г.Отгонцэцэг /Сүлд/, 3.П.Буянхишиг /Женко/, А.Намуундалай /Женко/


Эрэгтэйчүүдийн 66 кг жинд: 1.Г.Сод-Эрдэнэ /Төв Тэмүүлэл/, 2.Ё.Басхүү /Хилчин/, 3.Г.Галмандах /Хурд/, Б.Мөнхчулуун /Хангарьд/


Эмэгтэйчүүдийн 52 кг жинд: 1.М.Уранцэцэг /Женко/, 2.О.Сарантуяа /Хилчин/, 3.Г.Ганцэцэг /Хилчин/, Э.Номинтуяа /СДС/


Эрэгтэйчүүдийн 60 кг жинд: 1.Д.Амартүвшин /Хилчин/, 2.Б.Энэбиш /Бөх Билэгт/, 3.Б.Амартүвшин /Женко/, 3.М.Тогтохбаяр /Хурд/


Эмэгтэйчүүдийн 48 кг жинд: 1.Э.Гэрэлмаа /Хилчин/: 2.Б.Баасанхүү /Хөвсгөл/, 3.О.Дуламжав /Хилчин/, Г.Бүрнээбаяр /Боржин/

Холбоотой мэдээ